1. ویکی فایبر
  2. »
  3. خرید انواع الیاف
لیست محصولات

مشخصات انواع الیاف

به منظور خرید انواع الیاف در ادامه شما را با مشخصات این الیاف آشنا می‌کنیم. الیاف جمع کلمه لیف است. به طور کلی الیاف از رشته‌های نازک با طول مناسب به وجود آمده، که دارای قابلیت انحنا و استحکام کافی برای ریسندگی است و به عنوان مواد اولیه برای تهیه انواع پارچه و نخ مورد استفاده قرار می‌‏گیرد. به‌طور کلی، با توجه به روش ساخت الیاف به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می‌شوند و با توجه به نوع کاربردشان در صنایع مختلف با نام خاصی شناخته می‌شوند.

الیاف طبیعی

الیافی هستند که منشاء طبیعی دارند و بدون نیاز به تغییر در ماهیت یا شکل آن به دست می‌آیند و به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شوند:

  • الیاف گیاهی
  • الیاف حیوانی
  • الیاف معدنی

الیاف مصنوعی

الیاف مصنوعی به گروهی از الیاف گفته می‌شود که توسط روش‌های خاص تولید می‌شوند و به‌طور معمول در طبیعت وجود ندارند ولی ممکن است ریشه طبیعی داشته باشند. الياف مصنوعى را ليف‌هاى بازيافته مانند ويسکوز و ليف‌هاى ترکيبى يا صنعتى مانند نايلون تشکيل مى‌دهد.

الیاف مختلف مشخصات متفاوتی دارند. برای مثال الیاف پنبه دارای حرارت هستند و دمای بدن را به بیرون منتقل می‌‏کنند؛ از این جهت گزینه مناسبی برای لباس‌های تابستانی هستند. الیاف کتان عمر بالایی دارد و در فصل گرما کاربرد زیادی دارد ولی خیلی سریع چروک می‌‏شود. الیاف پشمی به علت خاصیت رطوبت‌‏پذیری و داشتن خلل و فرج، عرق بدن را جذب می‌کنند و آن را به آرامی تبخیر می‌کند به همین دلیل در زمستان شخص در زمستان کمتر احساس سرما می‌کند. بعد از شستن نباید آن را آویزان کرد بلکه بهتر روی پارچه نخی پهن کنیم.

قیمت انواع الیاف

تا اینجا با خواص انواع الیاف آشنا شدید. قیمت انواع الیاف به عواملی مانند جنس مواد اولیه، کیفیت مواد به کار برده شده، قیمت مواد اولیه داخلی یا وارداتی و میزان کارکرد کارخانه بستگی دارد. جهت مشاوره و اطلاع از قیمت انواع الیاف می‌‏‎توانید با شماره 02177893814 تماس حاصل فرمایید.

فهرست