1. ویکی فایبر
 2. »
 3. خرید انواع الیاف
 4. »
 5. خرید الیاف پلی پروپیلن

خرید الیاف پلی پروپیلن

لیست محصولات

الیاف پلی پروپیلن یا pp لیفی مصنوعی است و اولین بار در ایتالیا تولید شد و مورد استفاده قرار گرفت. این الیاف به دلیل ویژگی‌های آن در برابر قیمت بسیار مناسبی که داشت، مورد توجه همگان قرار گرفت. این موضوع باعث شد تا در زمان‌های گذشته، استفاده از لیف های مصنوعی دیگر مانند پلی استر و نایلون و اکریلیک کاهش یابد. عده ای نقص این الیاف را در عدم مقاومت آن در برابر اشعه ماوراء بنفش می‌دانند اما واقعیت این است که در سال های اخیر، محققان با افزودن موادهایی به این لیف، این مشکل را نیز حل کرده اند.

مشخصات الیاف پلی پروپیلن

ویژگی‌های اصلی pp شامل موارد زیر است:

 • فله و پوشش خوب می‌دهد
 • در برابر سایش، مواد شیمیایی، کپ زدگی، تعریق، پوسیدگی و شرایط آب و هوایی بسیار مقاوم است
 • مقاوم در برابر باکتری ها و ارگانیسم ها
 • به سادگی و سریع رنگ می‌شود
 • سریع خشک می‌شود.
 • ضد الکتریسیته ساکن است.
 • قابل اتصال به حرارت

 

الیاف پلی پروپیلن دمای ذوب بالایی دارد و در برابر گرما بسیار مستحکم است و به سرعت ذوب نمی‌شود. این الیاف در برابر سائیده شدن مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. یکی از ویژگی‌های این الیاف، غیر قابل رنگ‌رزی بودن آن است. البته این امکان وجود دارد که در مرحله ای که الیاف به حالت ذوب رسیده است به آن رنگ اضافه کرد. از ویژگی‌های دیگر این لیف مصنوعی می‌توان به شفافیت زیاد، مقاومت کششی بالا، مقاومت در برابر اسیدها و خوردگی و ضد آلرژی و حساسیت بدن آن، اشاره کرد.

الیاف پلی پروپیلن مورد استفاده در نساجی

لیف مصنوعی پروپیلن اگر قرار باشد در صنعت نساجی و ریسندگی مورد استفاده قرار بگیرد، باید وزن ملکولی پایینی داشته باشد. البته در مواردی که نیاز به الیافی با استحکام بالا است، پروپیلن را با وزن مولکولی بالا تولید می‌کنند. برای همین این الیاف در تولید پارچه های نرم و پارچه ها و محصولاتی که برای جذب آب تولید می‌شوند، کاربرد فراوانی دارند.

الیاف پلی پروپیلن مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی

این نوع الیاف به عنوان افزودنی جهت تقویت و مسلح کردن بتن و مخلوط های سیمانی و گچی به کار می‌رود. مصرف این نوع الیاف باعث افزایش مقاومت خمشی ، کششی ، برشی و سایشی می‌شود .الیاف پلی پروپیلن هنگام مخلوط شدن با بتن باعث ته نشین شدن و افزایش وزن بتن نمی‌شود و محیط قلیایی بتن را از بین می برد  این نوع الیاف با دو برش 12 و 18میلیمتر جهت مصارف بتن و با برش طولی 6 میلیمتر جهت ملات های گچی و نازک تولید می‌شود .

کاربردهای الیاف پلی‌پروپیلن

به طور کلی از الیاف پلی پروپیلن برای کنترل ترک در محصولاتی که از سیمان درست شده است از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کنترل ترک در بتن آماده، بتن پیش ساخته، شاتکریت متداول، اجرای پوشش کف ها، اندود کاری و بتن های میکروسیلیسی دال های بتنی، اجرای کف ها، بتن های طرح دار یا نقش دار و سواره روها
 • سازه های نگهدارنده آب، بتن ریزی سازه های ساحلی و…
 • ترمیم لکه ها، اجرای تیغه های نازک و…
 • سدها، مخازن آب، ساخت سیلوها و تونل ها

قیمت الیاف پلی پروپیلن

تا اینجا با خواص الیاف پلی‌‏پروپیلن آشنا شدید. قیمت الیاف پلی‌‏پروپیلن به عواملی مانند جنس مواد اولیه، کیفیت مواد به کار برده شده، قیمت مواد اولیه داخلی یا وارداتی و میزان کارکرد کارخانه بستگی دارد. جهت مشاوره و اطلاع از قیمت الیاف پلی‌‏پروپیلن می‌‏‎توانید با شماره 02177893814 تماس حاصل فرمایید. همچنین برای اطلاع و مشاهده دیگر الیاف ها بر روی خرید انواع الیاف کلیک نمایید.

فهرست