1. ویکی فایبر
 2. »
 3. خرید انواع الیاف
 4. »
 5. خرید الیاف پلی استر
لیست محصولات

مشخصات الیاف پلی استر

این الیاف در دسته‌ی الیاف مصنوعی قرار می‌گیرند و دارای کاربردهای فراوانی هستند. الیاف پلی استر از بهترین جایگزین‌ها برای الیاف طبیعی مانند پنبه به حساب می‌آیند و دارای انواع مختلفی هستند. الیاف پلی استر بر اساس روش تولید آن‌ها و ویژگی مواد اولیه‌ای که در تولید آن‌ها به کار می‌رود، دارای خواص و کارکردهای متفاوتی هستند.

در بسیاری از کشورها الیاف پلی‌استر را با نام های مختلفی عرضه می‌کنند، برای مثال انگلیسی ها آن را با نام تریلن یاد میکنند و آلمانی ها نام ترویرا را برای آن انتخاب کردند. در حالی که این الیاف در فرانسه با نام ترگال و در ایتالیا با نام تریتال عرضه میشود.

ویژگی‌های الیاف پلی استر

 • نرم، سبک و گرم
 • ضد رطوبت
 • الیاف پلی استر در هم نمی‌پیچد
 • قابلیت شستشو با دست و ماشین
 • بو نمی‌گیرد
 • دوام بالا
 • بهداشتی و ضد آلرژی
 • مقاومت در برابر عوامل بیولوژیک
 • مقاوت در برابر اکسید کننده‌ها
 • مقاومت در برابر عوامل شیمیایی

کاربردهای الیاف پلی استر

همانطور که اشاره شد، الیاف پلی استر بسیار پرکاربرد هستند. از جمله کاربردهای این نوع لیف می‌توان به کاربرد در انواع فرش و موکت، عایق‌های حرارتی و رطوبتی، ژئو تکستایل، انواع فیلتر و فیلتر سازی، انواع مبل راحتی، بالش و متکا، تشک و لحاف، لایی انواع لباس، ساخت عروسک، صنایع خودرو سازی مانند تولید کف‌پوش خودرو، اسکاچ شستشو و مواردی از این دست اشاره کرد.

محصولاتی که از الیاف پلی استر تولید می‌شوند، باید از جنسی باشند که رطوبت را به خود جذب نکنند و قابلیت شستشو داشته باشند و بو نگیرند. بهداشتی و ضد آلرژی باشند که این موارد از ویژگی‌های الیاف پلی استر است.

خواص فیزیکی الیاف پلی استر

این الیاف خاصیت الاستیسیته‌ی بسیار بالایی دارند و همین باعث شده است که در مقابل چروک شدن بسیار مقاوم باشند.

خواص شیمیایی الیاف پلی استر

این الیاف به دلیل ساختمان شیمیایی خود که کریستالی است و عدم وجود عوامل فعال در پلیمر خود و همچنین جذب رطوبت بسیار کم، در مقابل بیشتر مواد شیمیایی استحکام و مقاومت بسیار بالایی دارند.

اسیدها

الیاف پلی استر در مقابل اسیدهای قوی و سرد و اسیدهای ضعیف در حال جوش مقاومت هستند.

قلیایی‌ها

الیاف پلی استر در مقابل قلیایی‌های رقیق مقاوم هستند؛ اما قلیایی‌های گرم و قوی باعث صدمه رسیدن به آن‌ها می‌شود.

مواد اکسید کننده

این الیاف در مقابل مواد اکسید کننده مانند اغلب صابون‌ها، الکل‌ها، دترجنت‌ها، مواد مصرفی در خشک‌شویی‌ها و مواردی از این دست مقاومت بالایی دارند.

عوامل بیولوژیک

عوامل بیولوژیک مانند کپک، بید و باکتری به الیاف پلی استر صدمه نمی‌زند.

محصولات تولیدی از الیاف پلی استر

نخ کشیده شده: در صنایع بافندگی جهت تولید انواع پارچه‌های پرده‌ای، انواع چادر زنانه، تور، پیراهن و… کاربرد دارد.

نخ کشیده نشده: در سیستم‌های تکسچرایزینگ جهت تولید انواع پارچه‌ی رو مبلی، جوراب، کشباف و مواردی از این دست کاربرد دارد.

تاپس: جهت تولید پارچه‌های فاستونی و مانتویی

الیاف: جهت استفاده در کارخانجات ریسندگی برای تولید نخ‌های مخلوط با پنبه و ویسکوز همچنین به طور خالص در صنایع بی‌بافت مانند لایی و موکت کاربرد دارد.

جهت خرید الیاف پلی استر و اطلاع از قیمت الیاف پلی استر با کارشناسان ویکی فایبر در تماس باشید. ویکی فایبر مرکز تامین کننده انواع نخ، کش، طناب، توری و الیاف مفتخر است که شما را در این زمینه راهنمایی کند. همچنین اگر نیاز به خرید انواع الیاف پلی استر دارید، می‌توانید به صفحات خرید الیاف پلی استر کتان، خرید الیاف پلی استر توپی تشک و مبلی از پرک و خرید الیاف پلی استر نان وون مراجعه کنید.

فهرست