خرید الیاف اکریلیک

الیاف اکریلیک الیافی پلیمری و پر محاطب است
دسته بندی محصولات

الیاف، ماده اولیه برای صنعت نساجی است و به شکل طبیعی و مصنوعی وجود دارد. الیاف های مصنوعی، آن دسته از الیاف ها هستند که به شکل معمول در طبیعت پیدا نمی‌شوند. یک مورد از پرکاربرد ترین و مهم‌ترین الیاف مصنوعی، الیاف اکریلیک است. این الیاف از پلیمر اکریلونیتریل تولید می‌شود. نام اکریلیک، لاتین است و در کشور آمریکا به کاربرده می شود.

مشخصات الیاف اکریلیک

الیاف اکریلیک از طریق نخ ریسی خشک یا مرطوب ایجاد می‎شود. بعد از انجام این مراحل، الیاف وزنی سبک همانند پشم به خود می‏‌گیرد. همچنین سطح نیمه براقی مانند پشم دارد. الیاف اکریلیک روش‌‎های تولید زیادی دارد. از جمله روش‏‌های تولید که پیشتر مرسوم بود، ترریسی است. روش های نوین‏تر، مذاب‏‌ریسی و خشک‌‏ریسی نام دارند. در ادامه به منظور خرید الیاف اکریلیک، با مشخصات آن آشنا شوید.

ویژگی‌های الیاف اکریلیک

از جمله مشخصات الیاف اکریلیک رنگ‎پذیری یکنواخت و یکدست است. این الیاف در برابر آبرفتگی مقاومت خوبی از خود نشان می‎دهد. الیاف اکریلیک استحکام بالایی داشته و به راحتی پاره نمی‏‌شود. عمر آن نیز بسیار بالا است. این الیاف در بیشتر فرش های ماشینی و البسه زمستانی کش بافت کاربرد زیادی دارد. از دیگر مشخصات الیاف اکریلیک مقاومت در برابر عوامل محیطی است. از ویژگی های مهم آن می توان به این موارد اشاره کرد:

 • رنگ پذیری بسیار خوب
 • قابل شستشو بودن (بدون آن که حالت یا شکل آن عوض شود)
 • ضد حساسیت
 • خواص آنتی استاتیک
 • جلای بالا و زیر دست مطلوب الیاف
 • طول عمر بالای الیاف
 • مقاومت در برابر عوامل نایلونی
 • مقاومت در برابر آبرفتگی
 • قابلیت ارتجاعی الیاف

الیاف اکریلیک شامل موارد زیر است

 • اکریلیک 
 • مداکریلیک 
 • نیتریل 
 • لتریل 

مداکریلیک(MODACRYLIC)

مداکریلیک‌‌ها به‌صورت کلی مشابه اکریلیک هستند، آنها گرمای خوشایندی دارند و به‌ خوبی چین‌دار می‌شوند، حالت ارتجاعی و کشسانی مناسبی پیدا می‌کنند و در برابر چروکیده شدن مقاومت خوبی دارند. مداکریلیک‌‌ها بسیار در برابر گرما حساس هستند، اما نسبت به اکریلیک، مقاومت بیشتری در برابر مشتعل شدن دارد و به‌صورت کلی در کاربردهای محصولات خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نیتریل (Nytril)

الیاف نیتریل از پلیمرهایی حاوی حداقل ۸۵% واحد وینیلیدن دی‌نیتریل ساخته شده‌اند، که حداقل هر واحد دیگر در زنجیره‌ی پلیمر ظاهر می‌شود. کومونومر استفاده‌ شده در سنتز نیتریل، استات وینیل است.

لتریل (Lastrile)

الیاف لتریل از کوپلیمرهای اکریلونیتریل و دی‌ان مانند بوتادین و واحدهای آکریلونیتریل ۱۰% الی ۵۰% ساخته شده‌اند. الیاف لتریل به‌صورت تجاری ساخته نمی‌شوند.

کاربرد الیاف اکریلیک

الیاف اکریلیک کاربرد بسیار زیادی در صنایع دارد. این پارچه در تولید انواع لباس های زمستانه، ژاکت، دستکش و کلاه به کار می‌رود. علاوه بر این اکریلیک یک ماده محبوب برای ساخت فرش، رومبلی، قالیچه و… است. به دلیل تشابه بسیار بالای اکریلیک به پشم و پنبه، در تولید محصولاتی که حجمی مانند پشم دارند، به کار میرود. تولید کنندگان می‌توانند انواعی از اکریلیک را که خز مشابه دارد، تولید نمایند که این لباس‌ها برای وسایل صحنه یا مشتریان می توانند مفید باشند.

قیمت الیاف اکریلیک

تا اینجا با خواص الیاف اکریلیک آشنا شدید. قیمت الیاف اکریلیک  به عواملی مانند جنس مواد اولیه، کیفیت مواد به کار برده شده، قیمت مواد اولیه داخلی یا وارداتی و میزان کارکرد کارخانه بستگی دارد. جهت مشاوره و اطلاع از قیمت الیاف اکریلیک می‏‎توانید با شماره 02177939601 تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت مشاهده انواع الیاف، بر روی خرید انواع الیاف کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست